Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tuna - Bileta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50

Sonte nga banesa jote shkoj
Zbathur jam që fqinjët mos ti zgjoj
Dhe në ulësen para një taksisë
Më shpëtoj një fjalë, fjal e pistë

Dashuria ka ca muaj ngec
Taximetri sonte le të ecë
s'është hera e fundit e as e parë
Që nëpërkëmbem sikur leckë

Ti je vrasës e unë një e çalë
Vetëm Zotin e pata dëshmitar

Rezervo, rezervo në harresë një dhomë
Rezervo nëse do, se kjo dashuria jonë
Për ditë të lumtura, vulën e zezë e ka
Rezervo tek hakmarrja dhomë,
Rezervo nëse do, nëpër t'kuqe ti kalo
Për ditë të lumtura, dije më bileta ska.....

Ështe i hapur ndonjë stacion, që punon 24 orë
Sporteli i fatit, ju lutem ndjesë
Më jepni pak, pakës shpresë

Ka bileta për mëkatar,
Ka bileta edhe për tradhtar
Bileta të fatit s`ka veç për ata
Që dashuruan si te marrë

Kur te arka e jetës, parkon
Çast i lumtur, ti pyet sa kushton..

Rezervo, rezervo në harresë një dhomë
Rezervo nëse do, se kjo dashuria jonë
Për ditë të lumtura, vulën e zezë e ka
Rezervo tek hakmarrja dhomë,
Rezervo nëse do, nëpër t'kuqe ti kalo
Për ditë të lumtura, dije më bileta s'ka....
më bileta s'ka, më bileta s'ka,
Nananaa nananaa nanana
oohoho nanana nananaa

Më bileta s'ka, më bileta s'ka
Rezervo, rezervo në harresë një dhomë
Rezervo, rezervo në harresë një dhomë

Rezervo, rezervo....
Për ditë të lumtura,vulën e zezë e ka
...tek hakmarrja dhomë,rezervo nëse do
nëpër t'kuqe ti kalo...
Për ditë të lumtura, dije më bileta ska


Ky tekst u dërgua nga NoraTuna
Publikimi: 22/10/2007
Festivali: VFM 2008
Festivali: Top Fest 4
Muzika: Armend Rexhepagiqi
Teksti: Aida Baraku
Orkestrimi: Darko Dimitrov
Video Produksioni: Dejan Milicevic


Tuna - Bileta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bileta".
3. Video është e këngës "Bileta", por nuk këndohet nga Tuna.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tuna:


Komente 1