Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tuna & Jonida Maliqi - Forca E Femrës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  46

JONIDA
Fajtore e pa faj
e dobet edhe qaj
jam femer ndjej, por sjam e dobet
mos me qello me fjale,
fjalë me fal ska, ska me kthim tek un jo jo

TUNA
Mekat nuk kam dhe mbaj
hap syte dhe meso ti
une kurre nuk mund te jem me poshte
kam forcen brenda meje
megjithese se sheh se qaj
e brishte, e forte pa faj jam une

TUNA&JONIDA
Ti, lendon pa zemer
ti, s'shikon nje femer
mos guxo
ti do, po sdi te duash
sdegjon, por do te vuash
une sjam pa shpirt
por shpirtin s'shuaj per asnje

REF.
Ndjenjat rrjedhin si nje lume
skemi faj ne se ndjejme shume
por mos guxo, mos me ndalo
nuk ka me kthim sa do me do ti
jam e forte kur nuk me sheh
une largohem dhe kur ndjej
prandaj degjo, mos me largo
se brenda femres force jeton

Kemi ndjenjat si nje lume
skemi faj ne se ndjejme shume

Tani ska kuptim
jam per ty shume larg
u nisa bashke me fjalet e tua
se per mua tjeter jete nuk ka sa pak
flet ti kur bota vend shume ka

Ti, lendon pa zemer
ti, s'shikon nje femer
mos guxo
ti do, po sdi te duash
sdegjon, por do te vuash
une sjam pa shpirt
por shpirtin s'shuaj per asnje

(refreni)
Ndjenjat rrjedhin si nje lume
skemi faj ne se ndjejme shume
por mos guxo, mos me ndalo
nuk ka me kthim sa do me do ti
jam e forte kur nuk me sheh
une largohem dhe kur ndjej
prandaj degjo, mos me largo
se brenda femres force jeton

(2x)
Kemi ndjenjat si nje lume
skemi faj ne se ndjejme shume....


Ky tekst u dërgua nga NoraJonida Maliqi & Tuna
Publikimi: 01/12/2005
Festivali: Top Fest 3
Muzika: Kaliopi
Teksti: Dr. Flori
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Tuna & Jonida Maliqi - Forca E Femrës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Forca E Femrës".
3. Video është e këngës "Forca E Femrës", por nuk këndohet nga Tuna & Jonida Maliqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Tuna:


Komente 0