TEKSTESHQIP

Unikkatil
Na Thej
Lyrics
(Feat. Jeton, Special-K, Milot, Tee, N.A.G, VZ, B52 & Cyanide)

UniKKaTiL
....................
Bonuni gati me vill se ky osht sen i till
Kush t'ka thon qe s'di me bo k'si sene
Dhipav bothen m'ia dridh
Gatshëm deri n'tesull deri sa t'vdesum kërkon se vesum
A osht femna jote ajo sna kerset
Ajo pe lyp vet rebeli po ia jep
Dorën po ia qet andej ka ti nuk guxon
Mu p'om lejon e ty shpull po't mshon
Ej vasho mos e le mu trasho
Dridhe trupin hupi killat mos e le mu bo gullasho
Jo bre un s'pot nguci loqk se kejt perfekt je
Veq po du mu nxe un s'po du me ty mu rre
....................

Jeton
....................
VIKI e boni ket sen mac e ty po't shtin me kcy
Kta repera let ngojn mir me neve nuk ka mu shty
Posht nalt nalt posht babës livrite at kry
Kalli njo mas njo mushi njo mas njo neve tu na thy
Edhe s'din mu kry kjo nej tu u neh
Dej n'sabah t'pit kejt edhe vet e keni vrejt
Si njeki si qen qato ato vin vet
Ja punoj si i trent bon be n'emnin tem
Pasha qet ven qi pe pi nuk ki ren o verem
Femna jote ty t'len veq mi fol une 1 her
Dy minuta muhabet e merr vesh meniher
Me kon po fol femna jote bre haver
....................

Special-k
....................
Hina n'club qysh dojna me kpuca me patika
Jo qi hina mrena po i shtina edhe thikat
E dhezni dritat u llakën qikat
E na e kallum naten deri sa te del dita
Mos thuj n'ren s'un prita aq shum bertita
Ish kon bari xeher aq xeher muzika
Kejt femnat ne miniça po kcejn sikur porniça
A p'om doket pak u flliqa qitu jeta tu kap bicha
Une tu kap cica jav desha kto maica
Kejt femnat n'ekctasy jon bo si budallica
E dita kur del femnat me kurdel
I qojna ne hotel une dosti RREBEL
....................

Ref; 2 UniKKaTiL
....................
Eyo SHQIPET E PËRGJAKSHME jon knej
Mun i haron krejt kta tjert tash lej
Allahile veç lej lej lej
Le ta din se neve na thej
....................

Milot
....................
U ia qifsha nonen qyre qa m'ka vesh
Menxi s'po pres me desh qa po kesh
Për hajgare e kom karin po ma qon
E ma thej krejt pshtjelle njo shpejt
Kalle kalle qfar budalle hajde quno nisja valle
Dridhi pak durt kërsitja halle
Masi hinëm na kejt veni ngjallet
Vov hey qa mu keni ngjit
Po mu shitni t’pit sa për mu avit
Un i di kto shtosa ik se t'sosa
MILOT merllak me qita e vulosa
....................

Tee
....................
Inatqort na kan inati se kto kurva na rin gati
Jena t'part n'kit qimnane mos
Besofsh vete rrospen tane
Aja s'kallxon po shum na don
A spe kupton situata po t'kallzon
N'fell zemer dhe armiqt na adhurojnë
Nuk pranojnë xhelozojnë
Dhipat n'xehen kur na n'gojnë shumë leht
Kamt i lshojn, papakat vlojn
Se qaja qe i pelqen po hin n'kerr tem
E diti pijti ku pi dhem se
Femna e tina sonte rakin po ma then
Shkum te shpija shpejt ska 2 fjal drejt n'krevet
Ajo loqka po bertet emnin tem pe thrret
Ton natën tu e qi po ska dashni per rrospia
Se kur e kryj punën tem baje bothen shko te shpija
....................

N.A.G
....................
Bohem shum veta dhe shkojm me ni ven
E shoh ni grup femnash qe
Emnin spo du me ia permen
Kur scen vjen visari dihet qe vjen edhe bari
Kur njerzia marrin vesh kejt kapun per kari
A ka ma lezet se me pah rrospia
Tu bo vija t'bardha mas
5 minutave shoqes ja han dardhat
Edhe kur pahiri ni femer mu afru
Tha e kom ni joint dhe a pe don me ngreh me mu
Hiq s'pritova dhe hiq s'refusova
E kapa per dore dhe jasht me ta dola
E kish pas ni dhom katin e katërt
Tu ngreh e tu perlesh e tu kja hallet e qum natën
....................

Ref; 2 UniKKaTiL
....................
Eyo SHQIPET E PËRGJAKSHME jon knej
Mun i haron krejt kta tjert tash lej
Allahile veç lej lej lej
Le ta din se neve na thej
....................

Makfioz
....................
Eyo e kom bo njet me ngreh e kom bo njet me pi
E kom bo njet loqk sonte ty me t'ngi
Me t'dridh si kjo beat tu bertit deri n'skejt
Me e lon dikun ni shej me kallzu se na thej
Ey ey livrit loqk se sonte paske fat
Sonte paske zar je ra n'kar n'shqipe pergjakt
20 kat kisha zdhryp zemer posht per ty
Kisha ardh tu nga kur e di qe din me thy
Kur e di qe din me kcy e mi n'mision
E ma zgat naten sonte thu ti kom tension
Kush po don tash me ditë pse i kena shit
Pse na thej me ka kejt energji me pelsit
....................

B52
....................
E ki menjen e madhe, monstav para dynjas
Kejt ty po ta gjujn po kerkujt nuk po ja rras
Ki stil zgidh shum llokum ti ki klas
Kerkush s'po t'merr vesh t'vyn respekt t'vyn ni fac
Po don mu knaq po po pret mi ra gjekpotit
Se terr dej n'fyt tu e kerku shijen e lotit
Ish fraja s'kish moral tu ja gjujt kejt bllokit
Shpirt mir bohet mir sa ti ankohesh zotit
Zo-njush e re n'kit bot s'ka njeri perfekt
D'vyn edhe ni zemer per mu bo komplet
Njo qe e din qka ka n'dur e kurr se haron
Njo qe t'qin dej n'tesull e pa ty s'un jeton
....................

Cyanide
....................
Le at papak se ton naten o ka t'rren
Hajde ktu llokum se s'paske pse me prit ne ren
Jom ka t'ni tum thirr bonja ati naten e mir
Se ty t'vyn SHQIPJA PËRGJAKSHME me ta thy n'stilin e lir
Qe e paske ne maks se un ta hupi sikur faks
Mos gabo me ma kthy shpinen se ma then pej permas
Hej kur ta ngjes ne tula ti ki me pas pun me pula
Hadje tash provoj ti trimat qe din me ti ngreh dizginat
C - Y - A - N me I - D - E
Nese s'don me t'pa ai klyshi yt na shkojna ne wc
Po t'boj be ki me le si mami yt kur ki le
E une JETMIR (Cyanide) doktori bothve shpulla ka me t'rre
....................

Ref; 2 UniKKaTiL
....................
Eyo SHQIPET E PËRGJAKSHME jon knej
Mun i haron krejt kta tjert tash lej
Allahile veç lej lej lej
Le ta din se neve na thej
....................

DËRGOI: