TEKSTESHQIP

Ari Alia & Xhilda
Kalo Mire
Lyrics

Hane e yje sonte shuhen
Ndahen 2 zemra qe duhen
Ne kerkim t'jetes ma te mire
Nga kjo dashuri
Mbet vec lamtumire

Qysh u ba zemer me u nda
Ah Zoti ka me na vra
Ja mbyllem deren dashurise
Mbetem lypsar ne kerkim t'lumturise

REFRENI
Kalo mire ne Millano
tjeterkujt thuaj "ti amo"
Vec mos i thuaj si mua
"te dua"
Do te pres ne tjetren jete
Ne parajse ku ska gyrbet
Dashurite e medha atje bashkohen

Hane e yje nuk bejne drite
Ndarja shume me ka merzite
Zemra qane dashnija vdese
Ah moj jete tinzare e pabese

C'eshte ky fat per ty e mu
Dikush keq na ka mallku
Fati tjeterkujt me u ba
Qaj moj zemer qaj pa nda
INFO
Pasi u plotësua me të gjithë komponentët e saj, ky materiali muzikor finalizohet para publikut i realizuar këndshëm edhe me anë të një videoklipi muzikor, të cilin e krijoi MAX Production. Videoklipi u publikua më 30 Mars 2023. Për vijën melodike dhe për fjalët e këngës u përkujdes Ilir Berani, teksa për këngën ka punuar si orkestrues Nexhat Mujovi (Wirusi).