TEKSTESHQIP

Capital T & Elvana Gjata
Flake
Lyrics

Zemer a je gati? (A je gati?)
Veshu, veshu, se un jam tu ardh
bone per inati (veç për inat)
se ti i le krejt mbrapa pa paa

Kalle, kalle, kalle
vec per mu kalle
Kalle, kalle, kalle
vec per mu kalle
baby jam tu qit flake
e ti je tu mkall
un jam tu qit flake
ti a je tu e pa

Kalle, kalle, kalle
vec per mu kalle
Kalle, kalle, kalle
vec per mu kalle
zemer jom tu qit flake
e ti je tu m'kall
un jam tu qit flake
ti a je tu e pa

Jam tu t'prit ty sa
deri, deri a po vjen ti
per ty bej gjith flak
e ti je kam gjun me benzin
muhabeti pending
djali i mir kur flen ti
ke m'u cu prej gjumi
ama ama mbaje n'mend ti

Mu ke be problem
goxha mu ke be problem
gishtin ta kam jep
e ti doren po ma merr
Baby ama nje weekend mu
po me pelqen
me ty rrota nuk po mdel
afer meje kur po kercen
baby kallzom a je gati (a je)
Nisja nisja kce
per mu bone flake
tjeret ta kan inatin
sa shume inat
se ti mi len krejt mbrapa pa pa

Kalle, kalle, kalle
vec per mu kalle
Kalle, kalle, kalle
vec per mu kalle
baby jam tu qit flake
e ti je tu mkall
un jam tu qit flake
ti a je tu e pa

Kalle, kalle, kalle
vec per mu kalle
Kalle, kalle, kalle
vec per mu kalle
zemer jom tu qit flake
e ti je tu mkall
un jam tu qit flake
ti a je tu e pa

Zemer zor o
un ta lo shenj si zorro
amel ti folem aj aj aj
Dhezi flak per inat
Nice o feeling kur po m'kap
Kur pe folim dirty talk

Capital T
Zemer a je per nji gjiro
Per ty bona superhero
Deri sa të boj per veti
Po aktroj un si De Niro
Nuk e kqyrim per dinero
Mentaliteti gheto
Ja kena nis prej zeros
Tash me ty po shtojna zero
Per qata un foli diry dirty
Syte po mqesin flake per ty
Babe kqyri kqyri
Zjarrfiksat so qe po na vyn
Po ti thirri thirri
Veq vazhdo dridhi dridhi
Te une belin belin o zemer

Refreni
Kalle, kalle, kalle
vec per mu kalle
Kalle, kalle, kalle
vec per mu kalle
baby jom tu qit flake
e ti je tu m'kall
un jam tu qit flake
ti a je tu e pa

DËRGOI:
INFO
Më në fund pritja e adhuruesve mbaroi dhe projekti muzikor është finalizuar në ekranet tona këndshëm me videoklip muzikor, për të cilin është kujdesur Gargia Global, teksa u xhirua me regji nga Andi Decani. Videoklipi u publikua me datë 5 Nëntor 2021. Vijën melodike dhe tekstin e krijuan Capital T, Tonic & Denk, këngën e orkestruan bashkarisht Fatjon Miftari & Dj Bannzz, ndërsa për produksionin u përkujdesën Panda Music.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200