A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eli Fara

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  297
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 51 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Eli Fara është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore korçare. Ajo e kendon kengen popullore me shume korrektesi dhe embelsi, gje e cila e ben ate te jete nje kengetare e madhe. Pasi eshte nga Korça, ajo kendon kengen korçare me shume krenari. Kendon qe nga vitet '80 nga ku ka realizuarshume albume dhe shume kenge. Ka nje vajze te cilen e quajne Marina, me te cilen Eli jeton here ne Amerike e here ne Tirane. Per Elin, Marina eshte si nje shoqe, ishte shume e re kur e ka lindur. Eshte miqesore me shume kenget...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

(0) 🆕

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Te Dua Per Vete (2009)

Hitet Popullore (2005)

Best Serenate (2005)

Me Thote Zemra (2003)

Pertej (2002)

Po Te Pres (2001)

Nostalgji (1996)

Popullore (1992)


» Dërgo Një Këngë »

Me Mua Mos...
Denglat
Nga Dashuria
Dhe Ne Vdeksha Mos Me Qani
Vjeshte
Çupëzë Beqare Moj
Kur Me Zbret Nga Voskopoja
Ne Ke Perendi
Mos Qaj
Shkova Mbreme


Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Eranda Libohova

Merita Halili

Parashqevi Simaku

Inva Mula

Anita Bitri

Rozana Radi

Fitnete Rexha

Vjollca Haxhiu

Gjira

Mariola Kaçani


Tags: Eli Fara, Korca

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018