Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Gili - Xixellonja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  26

Komente

1 🔥

01/12/1995

1995-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"The Best Of: 5 Vite Me Rozafen"

Këngë e albumit:

"Top Hite"

Këngë e albumit:

"Fol Shqip"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 34-të në RTSH
Isha ne erresire,kur me erdhe ti,
me ndriçove sikur xixe.

Hej vasha, a besoni ne dashuri
ajo ndriçon vetem nje here
sikur xixe, eheee xix xix.

Ajo nate ishte e gjate
askush s'ishte pran meje,
ti me erdhe si dhurate
ne mes meje e teje.
Dashuria lind si loje
dhe ne mua xixelloj.
xixxxxxx... xixxxxxxxx...

Me mesove me kendove
per gjera te rralla
dashuria ate nate ishte si ne perralla.

Ne mengjes me ike ti
pse u fike me le ne vetmi.

Ref:
Xixe xixellonje
naten me ndriçove
diten u largove, ohh sa me lendove
Xixe xixellonje
naten me ndriçove
diten u largove,
pse u fike e me ike ti.


Ky tekst u dërgua nga Brilante
Më Shumë Këngë Nga Gili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet