A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • G
  • Gili
  • Mos Qaj Për Ne Kosovë

Audio

Video Link

Gili - Mos Qaj Për Ne Kosovë  (Feat. Sabri Fejzullahu, Adelina Ismaili, Sinan Vllasaliu, Poqi, Ganja & Shkumbin Kryeziu)


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1999

1999-12-01T00:00:00

Featuring

Adelina Ismaili

Featuring

Sabri Fejzullahu

Featuring

Sinan Vllasaliu

Featuring

BB Poqi

Featuring

Ganimete Abazi (Ganja)

Featuring

Shkumbin Kryeziu

Song from the album:

"Le Te Puthen"


Nga tokë e djegur nisen përsëri
të ndjekur gra e fëmijë
shtëpinë në flak, poemë e shkruar gjak
mos qaj për ne Kosovë
në sy trishtimi nuk e di ku shkoi
jap premtimin që do të kthehem
ta lulëzoj fushën, shtëpinë ta ndërtoj
mos qaj për ne Kosovë

Ref:
Shiu, fortuna, stuhi me shekuj mbi shqiptarin
ti mos qaj për ne Kosovë
do ta përballojmë acarin
Shiu, fortuna, stuhi me shekuj mbi shqiptarin
ti mos qaj për ne Kosovë
ruaj lotë e shuaj zjarrin
Nga tokë e djegur, nën hije pluhur
rriten fëmijët aq të bukur
do të jetojnë, ardhmëria jonë
mos qaj për ne Kosovë
I ftohtë shiu, fryen acari
le të ngrijë, le të shuhet zjarri
dhe nga qielli mos të shuhet dielli
mos qaj për ne Kosovë


Lyrics submited by  Takatlushja
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019