Audio

Gili - Mos Qaj Për Ne Kosovë  (Feat. Sabri Fejzullahu, Adelina Ismaili, Sinan Vllasaliu, Poqi, Ganja & Shkumbin Kryeziu)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1999

1999-12-01T00:00:00

Featuring

Adelina Ismaili

Featuring

Sabri Fejzullahu

Featuring

Sinan Vllasaliu

Featuring

BB Poqi

Featuring

Ganimete Abazi (Ganja)

Featuring

Shkumbin Kryeziu

Këngë e albumit:

"Le Te Puthen"
Nga tokë e djegur nisen përsëri
të ndjekur gra e fëmijë
shtëpinë në flak, poemë e shkruar gjak
mos qaj për ne Kosovë
në sy trishtimi nuk e di ku shkoi
jap premtimin që do të kthehem
ta lulëzoj fushën, shtëpinë ta ndërtoj
mos qaj për ne Kosovë

Ref:
Shiu, fortuna, stuhi me shekuj mbi shqiptarin
ti mos qaj për ne Kosovë
do ta përballojmë acarin
Shiu, fortuna, stuhi me shekuj mbi shqiptarin
ti mos qaj për ne Kosovë
ruaj lotë e shuaj zjarrin
Nga tokë e djegur, nën hije pluhur
rriten fëmijët aq të bukur
do të jetojnë, ardhmëria jonë
mos qaj për ne Kosovë
I ftohtë shiu, fryen acari
le të ngrijë, le të shuhet zjarri
dhe nga qielli mos të shuhet dielli
mos qaj për ne Kosovë


Ky tekst u dërgua nga  Takatlushja
Më Shumë Këngë Nga Gili:

Më Shumë...