A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Leonora Jakupi - Vajza E Kojshisë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  135

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/04/2014

2014-04-05T17:32:01

Muzika:

Armend Rexhepagiqi

Teksti:

Aida Baraku

Orkestrimi:

Big Bang (Arbër Gjikolli)

Video Produksioni:

MAX Production

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2014

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 13

Pjesëmarrëse në

SVFM 2014


Mirëserdhe shok në jetën time
quhet spektakël kjo ku unë qëndroj
Eja afrohu shok, mos u frikeso
deri tek unë mund të arrish pa pasaportë
vetëm me zemër të hapur e me zemer plot

REFRENI:
Jam vajza e kojshisë,
e bukura e Shqiptarisë,
por e vujtun jam
si asnjëra mbi këte dhe
Kalova zjarr e hi
e zbathur nëpër shi
gjithë jetën ece
Une fustanin antiplumb
çdo ditë e veshe
dhe buzëqeshe

Ti mendon se jam mendjemadhe
Yjet jetojnë në qiell e jo në tokë
Unë jam veç një më shumë në këtë botë
deri tek e cila mund të arrish pa pasaportë
vetëm me zemër të hapur e me zemër plot

REFRENI:
Jam vajza e kojshisë
e bukura e Shqiptarisë
por e vujtun jam
si asnjëra mbi kete dhe
Kalova zjarr e hi
e zbathur nëpër shi
gjithë jetën ece
Une fustanin antiplumb
çdo ditë e veshe
dhe buzëqeshe


Ky tekst u dërgua nga  dini98
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019