A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Poni - Kacurrela  (Feat. Altin Sulku)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  82

Komente nga Fansat

(0) 🆕

04/02/2017

2017-02-04T18:00:03

Featuring

Altin Sulku

Muzika:

Irkenc Hyka

Teksti:

Petro Xhori

Video Produksioni:

MAX Production


Altini:
Flokt e tua kacurrela
dredha dredha me kordela
ne dashni rash sa ti preka
aj aj sa ti preka

Poni:
Flokt e mia kacurrela
dredha dredha me kordela
sa te pash me ngriu zemra
aj aj me ngriu zemra

Altini:
Fustanin qe ke veshur po me le pa fjal
dhe era ne kte nat luan
me flokt e saj

Poni:
Gjithe boten te kerkoja
po si ty nuk gjej
besoje kur te them te dua s'te genjej

Altini:
Une e njoh zemren time ajo ndjenjat mi shton sa here une po e shoh

Poni:
Numri nje ne zemren time ti je
po po ti je po po ti jee

Ref:
Flokt e tua kacurrela
dredha dredha me kordela
ne dashni rash sa ti preka
aj aj sa ti preka

Flokt e mia kacurrela
dredha dredha me kordela
sa te pash me ngriu zemra
aj aj me ngriu zemra

Altini:
Je mrekulli qe Zoti fal
nje here ne jete
mjafton qe te shikoj
e nis te buzeqesh

Poni:
Kudo qe shkoj
perpara meje ti shfaqesh ti
ti i dhe kuptimin fjales
dashurii

Altini:
Une e njoh zemren time ajo
ndjenjat mi shton
sa here une po e shoh

Poni:
Numri nje ne zemren time je
po po ti je po po ti jeee

Ref:
Flokt e tua kacurrela
dredha dredha me kordela
ne dashni rash sa ti preka
aja aj sa ti preka

Flokt e mia kacurrela
dredha dredha me kordela
sa te pash me ngriu zemra
aj aj me ngriu zemra


Ky tekst u dërgua nga Xhemi XhensilaKartolina (1)

U krijua nga Alesia 2017-11-28 09:23:58
Flokt e tua kacurrela
dredha dredha me kordela
ne dashni rash sa ti preka
aja aj sa ti preka

Krijo Një Kartolinë

FullscreenMë Shumë...
teksteshqip.com © 2007 - 2018