Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yll Limani & Noizy - Alkool Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  19(Yll Limani)
Aj-aj-aj-aj-aj, ooooo
Aj-aj-aj-aj-aj.

Spe di qka m'ke bo,
Veq po du me t'pa apet, apet.
Po m'lendon po zemra t'lyp ty aaapet,
Unë po tu lutna aaapet,
Ma si i hupa.
A vjen, a vjen, a vjen, se nuk po muj mo.

(Chorus)
Mu ki bo si alkool.
Pe tepron po s'muj me t'lan.
Se mu ki bo si alkool.
Nuk e di kur bohët boll.

(Pre-Chorus)
Aaapet,
Unë po tu lutna,
Aaapet,
Ma si i hupa.
A vjen, a vjen, a vjen, se nuk po muj mo.

(Yll Limani)
Buza, a tu ka tha tasht buza?
A po t'mungon ty puthja?
Veq qka m'ki bo se lujta, lujta.
E ti ram pa pa pam je tu m'vrra mu si Rihanna (si Rihanna).
Kom provu me t'harru s'mka ndimu as marijuana (marijuana).
Jom e ti jom n'mes njo.
Jom e ti jom n'mes njo.
Se si ti nuk ka as njo.
Du me t'pa, po du me t'pa ty-

(Pre-chorus)
Aaapet,
Unë po tu lutna,
Aaapet.
Mas teje hupa.
A vjen, a vjen, a vjen se nuk po muj mo.

(Chorus)
Mu ki bo si alkool.
Pe tepron po s'muj me t'lan.
Se mu ki bo si alkool.
Nuk e di kur bohët boll.

(Pre-chorus)
Aaapet,
Unë po tu lutna,
Aaapet.
Mas teje hupa.
A vjen, a vjen, a vjen se nuk po muj mo.

(Noizy)
Illegal, illegal.
Jo nuk o fair kjo,
Illegal, illegal.
Zemrën ma vrrave,
Criminal, criminal.
Mendjën te ti e kom, ditë natë, ditë natë, prit pak.

Baby ti je too sweet, too fine,
I just want you, be mine.
Ti po don lojna zemër,
Unë po t'jepi my time.
Ti po don vëmendje,
Me ta jep dhe ti nuk je fine.
Ti je m'su me tjer qi mas teje vin e krejt n'gajn.
Se kom dasht e ka dit krejt Prishtina krejt Tirana,
(oo yeah, yeah, yeah)
Kom provu me t'harru s'ka ndimu as marijuana.
Du me t'pa ty-

Aaapet.
O po tu lutna,
Aaapet.
Mas teje hupa.
A vjen, a vjen se nuk po muj mo.

(Yll Limani)
Mu ki bo si alkool.
Pe tepron po smuj me t'lan.
Se mu ki bo si alkool.
Nuk e di kur bohët boll.

(Noizy)
Mu ki bo si alkool.
Pe tepron po smuj me t'lan.
Se mu ki bo si alkool.
Nuk e di kur bohët boll.
(let's go)

(Yll Limani, Noizy)
Aaapet,
Unë po tu lutna,
Aaapet.
Mas teje hupa.
A vjen, a vjen, a vjen se nuk po muj mo.

(Yll Limani)
A vjen, a vjen, a vjen, a vjen,
Se nuk po muj mo.

(Noizy)
A vjen, a vjen, a vjen, a vjen,
Se nuk po muj mo.

(end)


Ky tekst u dërgua nga Ela / Anxhela StafaYll Limani & Noizy
Renditja: Top 200
Publikimi: 09/06/2022
Muzika: Yll Limani, Tonic, Denk & Noizy
Teksti: Tonic, Denk, Noizy & Yll Limani
Video Produksioni: Entermedia
Produksioni: Panda Music
Orkestrimi: Bryan S


Yll Limani & Noizy - Alkool
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Alkool".
3. Video është e këngës "Alkool", por nuk këndohet nga Yll Limani & Noizy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Yll Limani:


Komente 3