TEKSTESHQIP

Hekuran Krasniqi
28 Nentori Kuq E Zi
Lyrics

Kënga vjen si dhuratë për Shqipërinë, në festat e 28-29 nëntorit, por premiera e saj u shty si rrjedhojë e bilancit të tërmetit tragjik që goditi vendin dhe la pas 51 viktima.

E interpretuar nga emrat e njohur si Hekuran Krasniqi, Dardan Gjinolli, Enkelejda Arifi, Selvete Bajrami, Agim Tejeci, Jehona Shaqiri, Hysni Alushi, Erik Lloshi,Shaked Darabuka & Dj Vulli, '28 Nëntori Kuq e Zi' është melodia më e bukur për Shqipërinë në këto momente dramatike.