Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artistet E Shkodres - Atdheut Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32

[Myfarete Laze]
N'ty men'oj kur agon drita,
kur bylbylat mallshëm knojnë.

[Sidrit Bejleri]:
N'ty menoj kur soset dita,
terri botën kur e mbulon.

[Bashkim Alibali]:
Veçse ty shoh un' në andërr,
dhe se ty quet t'kam n'mendim.

[Sabahet Vishnja]:
Ndër t'vështira ti m'je çandërr,
për ty lehtë m'vjen çdo ndëshkim.

[Refreni]:
Oh dhe hana do ta dijë,
edhe dielli do t'ketë pa,
se përqark k'saj rrokullie,
si Shqipnia ij ven' nuk ka.
Zoti n'qiell e na mbi tokë,
me gjithken' vllazën e shokë.

[Rosela Gjylbegu]:
Pa ty lules s'm'i vjen era,
pa ty pema fryt nuk m'bjen.

[Ervin Bushati]:
Mu' pa ty nuk m'del pranvera,
pa ty dielli nuk m'shkëlqen.

[Dorina Garuci]:
Eh sa t'mundem me ligj'rue,
e sa gjallë me frymë unë jam.

[Të gjithë]:
Kurrë Shqipni s'kam me t'harrue,
dhe në vorr me t'përmen' kam.


Ky tekst u dërgua nga  namik

Artistet E Shkodres - Atdheut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Atdheut".
3. Video është e këngës "Atdheut", por nuk këndohet nga Artistet E Shkodres.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngëtarë të Ndryshëm:


Komente 0