TEKSTESHQIP

BBVK
Bigu Jemi Ne
Lyrics

[Getinjo:]
Gjithmon jom kon big brother e perqato jom hi
Ligjet gjithmon i kom bo shoqni
Ligjet i kom bo gjith vetmi
Ligjet e ktuhit nuk o problem i perbi

[Mc Beka:]
Mene u bashkua tjeter e tri gatshum per sfide
Ski ka me hik her do kur fshehesh edhe tu bertit
Shohim veten qe po na bon drit

[Arta:]
Shkojm se te paret do te jemi gjitmon
E te tjeret qe vijne dote na kujtojn
Per cdo dite e cdo nate let festojn se guxojn

[Te gjithe:]
Ne jemi nje po sfidojm njerin tjetrin
Ne jemi nje s'ka rendesi mentaliteti
Ne jemi nje lojrat tona i ben shefi
Big brother vip qajm dhe qeshim

Ne jemi nje po sfidojm njerin tjetrin
Ne jemi nje s'ka rendesi mentaliteti
Ne jemi nje lojrat tona i ben shefi
Big brother vip qajm dhe qeshiiiiiiiim

[Andi:]
Banore, te lutem kontrolloni mikrofonin

[Ana:]
Jemi krejt me nje qellim
Jemi shembull per bashkim
Te gjithat trojat me nje shtet
Ka ven per diversitet

[Stresi:]
Naten keqkuptime dhe llafe
Zgjohim mengjese dashni edhe kafe
Nalu mos bojna hajgare
fokus na pret finalja e madhe

[Arta:]
Shkojm se te paret do te jemi gjitmon
E te tjeret qe do vijne dote na kujtojn
Per cdo dite e cdo nate let festojn se guxojn

[Te gjithe:]
Ne jemi nje po sfidojm njerin tjetrin
Ne jemi nje s'ka rendesi mentaliteti
Ne jemi nje lojrat tona i ben shefi
Big brother vip qajm dhe qeshim

Ne jemi nje po sfidojm njerin tjetrin
Ne jemi nje s'ka rendesi mentaliteti
Ne jemi nje lojrat tona i ben shefi
Big brother vip qajm dhe qeshiiiiiiiim

[Edoni:]
Dashni merzi kange dhe dashni

[Lugati:]
Dashni merzi kange dhe dashni

DËRGOI:
INFO
Më datë 23 Dhjetor 2022, BBVK publikojnë videoklipin "Bigu Jemi Ne". Pjesmarrës të kësaj kënge ishin: Stresi, Getinjo, Ana Kabashi, Shota Baraliu, Gjon Karrica, Gigiliola Haveriku, Mc Beka. Teksti u shkrua nga vetë Stresi, Getinjo, Ana Kabashi, Shota Baraliu, Gjon Karrica, Gigiliola Haveriku, Mc Beka. Produksioni audio u realizua nga Fatjon Miftari.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200