A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ledina Çelo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2137
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Ledina Çelo është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Ledina Çelo është një këngëtare dhe modele shqiptare. Ajo mbaroi liceun artistik "Jordan Misja" për kanto dhe më pas shkollën e lartë. Ka marrë pjesë në disa konkurse dhe sfilata mode, në Shqipëri dhe jashtë shtetit. Ledina ka realizuar disa videoklipe ka qënë edhe prezantuese e festivaleve. Sot ajo është e martuar në Gjermani me ish-kampionin e kickbox-it Naim Kabashi. Në Dhjetor 1991, Ledina Çelo, Pirro Duka & Anila Qafoku marrin pjesë në Fe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Halla e

Majk Celos

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Miss Bukuria


» Dërgo Një Këngë »

Dangerous
Can You Touch Me Baby
Jetoni Jetën
Vagabond Nga Dashuria
Me Ndez
Fal
Te Ndjej Te Huaj


Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

Bleona Qereti

Elsa Lila

Artiola Toska

Rozana Radi

Anjeza Branka

Soni Malaj

Silva Gunbardhi

Aurela Gaçe

Orinda Huta

Anxhela Peristeri


Tags: Ledina Çelo, Eurovision, Ledina Qelo, Ledina Celo

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019