A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
27/05/2007 - 27/05/2007
Pallati i Kongreseve, TIRANE
Prezantuesit: Arbana Osmani, Alban Dudushi & Ledion Lico
Top Channel / Top Albania Radio

Faza e pare e prezantimit te kengeve: Eshte prezantuar nga Arbana Osmani dhe Ledion Lico.
Nata Finale e mbajtur më 27.05.2007 Eshte zhvilluar n Pallatin e Kongreseve: Eshte prezantuar nga Arbana Osmani dhe Alban Dudushi dhe Ledion Lico
Regjia televizive dhe drejtues artistik i festivalit: Bojken Lako
Skenografia : Fatmir Minga

Top Fest është një spektakël muzikor i cili organizohet nga Top Media dhe më saktësisht nga Top Albania Radio dhe nga Top Channel. Më 12 mars 2007 hapi sëpari edicionin e katërt të tij Top Fest në televizionin Top Channel në orën 15.30. Ky spektakël muzikor zhvillohet çdo ditë nga e hëna në të premte në orën 15.30. Ndryshe nga edicionet e kaluara votimet do të hapen vetëm pas prezantimit të këngëtarit të fundit në konkurim. Më saktësisht pas datës 4 maj 2007.
Çmimi i madh me një shpërblim prej 10000 Euro u fitua nga Greta Koçi me këngën "Sa me lodhe"

Cmimet e tjera në Top Fest 4:

ÇMIMI BEST NEW ARTIST: Ngroba
ÇMIMI BEST FEMALE: Vesa Luma
ÇMIMI BEST HIP HOP/RNB: Produkt 28
ÇMIMI BEST POP/ROCK: Besa Kokedhima
ÇMIMI BEST ALTERNATIVE: Flaka Krelani
ÇMIMI BEST INTERPRET: Manjola Nallbani & Adrian Gaxha
ÇMIMI BEST MALE: Stine
ÇMIMI I INTERNETIT: Poni
ÇMIMI BEST VIDEO: Qelbaniks
ÇMIMI BEST SONG: Tuna
ÇMIMI DIGJITALB: Zanfina Ismaili


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019