TEKSTESHQIP
Zhurma Show 2013
Ka pefunduar spektakli Zhurma Show Awards 2013 ku ka pasur nje mori cmimesh, ndersa me kryesori qe ndryshe quhet "Best Video" ka shkuar per kengen "Kjo zemer" kenduar nga Adrian Gaxha dhe Floriani.

Artiste te shumte kishin ardhur per te kaluar nje mbremje gala ne kete event. Ndersa te gjithe shqiptaret e kane ndjekur anembane botes nga Zico Tv, 1-st Channel, Alsat M si dhe per here te pare ne Youtube nga Arkiva Shqip.

Ketu me poshte i keni edhe te gjitha cmimet qe u rrembyen ne edicionit e 9-te te ketij eventi.

Best NEW ARTIST Female
Laura - Ama mu

Best NEW ARTIST Male
Gjon Karrica - Lugati

Best BALADA
Teuta Selimi - E pa shpresë

Best ROCK
Shkumbin Ismaili - Mos më akuzo

Best INTERPRET
Albërie Hadërgjonaj – Asnjëherë

SPECIAL
Naser Beqiri - Sonte jam i vetëm
Ganimete Abazi – Shko
Bekë Nikqi - Bukuritë e Rugovës

Best PERFORMANCE
Big Mama - Ku mbeti dashuria

Best RnB
Blero - Fiksimi im

Best HIP HOP
DudA ft Noizy - Skuadra jonë

ZICO TV HD Female
Kosovare Hasi - A më do

ZICO TV HD Male
KGB – Qyteti jem

1st CHANNEL
Teuta Selimi - E pa shpresë

Alsat M
Adelina Tahiri - S'je i pari

Best INSTRUMENTAL
Iljard Shaba

Best POP
Adrian ft. Floriani - Kjo zemër

Best DANCE
Mihrije Braha ft Dj Cimi ft Lora - Krejt le t'a dijnë

Best STYLING
Leonora Jakupi – S’e ndaloj

Best FEMALE
Leonora Jakupi – S’e ndaloj

Best MALE
Albatrit Muçiqi - Edhe pak

Best COUPLE
Gjyste & Sokol Vulaj

DIASPORA
Ledi Vokshi & LUDO - Your style

Best DUO – GRUP
Tuna ft. Cozman – Fenix

INTERNETIT
Silva Gunbardhi ft. Mandi ft. Dafi - Të ka lali shpirt

Best POP-FOLK
Gena - Sa vuaj për ty

POPULLORE
Shyhrete Behluli - Gëzim e lotë
Bujar Qamili & Shkëlzen Jetishi - Dy bylbyla në një gem

ALBUMI HISTORIK
Grupi TELEX

BEST SONG
Silva Gunbardhi ft. Mandi ft. Dafi - Të ka lali shpirt (Aflred Sula)

BEST ALBUM
Lyrical Son – Zimasamshevy

BEST VIDEO
Adrian ft. Floriani - Kjo zemër (ENTERMEDIA)

Me poshte ndiqni nominimet per cdo kategori:

Best NEW ARTIST
1. Gjon Karrica - Lugati
2. Laura - Ama mu
3. Naser Beqiri - Sonte jam i vetëm
4. Nderi - Jeta e natës
5. Stelina - Gjejeni
6. Sheila - Veç fillimi

Best BALADA
1. Ardit Stafa – S’të harroj
2. Edona Llalloshi - T'i kam falë
3. Labinot Tahiri - Si gjethet në pranverë
4. Neki Emra - Engjëll dukesh ti
5. Teuta Selimi - E pa shpresë

Best ROCK
1. Andos - Luftë e humbur
2. Burn - Rrugë pa kthim
3. Genc Salihu - Krejt andrrën
4. Shkumbin Ismaili - Mos më akuzo
5. Vedat Ademi - Për ty

Best INTERPRET
1. Albërie Hadërgjonaj – Asnjëherë
2. Duffye - Bloodah
3. Flori – Pa jetë
4. Korab Shaqiri - Dashurinë ta jap hua
5. Miriam Cani - I paprekshëm

Best PERFORMANCE
1. Adrian ft. Floriani - Kjo zemër
2. Big Mama - Ku mbeti dashuria
3. Elvana Gjata ft 2po2 – Beso
4. KGB – Qyteti jem
5. Ronela Hajati ft. Elgit Doda - Mala Gata

Best RnB
1. Adelina Berisha - Tjera s'ka
2. Blero - Fiksimi im
3. Duffye - Bloodah
4. Seven Saraqi – Work
5. Zaimina Vasjari - I kom

Best HIP HOP
1. Capital T - Ditë e re
2. DudA ft Noizy - Skuadra jonë
3. KAOS - Ngoje zemrën tem
4. Lyrical Son ft MC Kresha - Me ta pyl
5. Tingulli Trent - Po t'shoh përmas

Best POP
1. Adelina Emini - Ai moment
2. Adrian ft. Floriani - Kjo zemër
3. Alban Skënderaj – Nëse thua PO
4. Genta Ismajli - Si ty nuk ka
5. Kaltrina Selimi – Zemër

Best DANCE
1. Ardian ft DJ Dalool - Penthouse
2. Ledi Vokshi & LUDO - Your style
3. Mihrije Braha ft Dj Cimi ft Lora - Krejt le t'a dijnë
4. Miriam Cani - I paprekshëm
5. NRG Band - Pa ty s’o ka rrihet

Best STYLING
1. Ganimete Abazi – Shko
2. Kosovare Hasi - A më do
3. Leonora Jakupi – S’e ndaloj
4. Lori – Kalle mjeshtër
5. Zaimina Vasjari - I kom

Best FEMALE
1. Adelina Tahiri - S'je i pari
2. Afërdita Dreshaj - Super star
3. Leonora Jakupi – S’e ndaloj
4. Nora - Le mama
5. Ryva Kajtazi - Per ty flas

Best MALE
1. Albatrit Muçiqi - Edhe pak
2. Besart Halimi - Dhimbje
3. Gjon Karrica - Lugati
4. Seven Saraqi – Work
5. Shpat Kasapi – Casanova

DIASPORA
1. Gjon Karrica – Lugati
2. Labinot Rexha Noti - Ani zemra jeme
3. Ledi Vokshi & LUDO - Your style
4. Remi Jakupi - Party në mesnatë
5. Valentina Dedvukaj Spaho - S'më meritove kurrë

Best DUO – GRUP
1. Adrian ft. Floriani - Kjo zemër
2. Blero ft. Maria - Një moment
3. Nora ft. Gena - Le mama
4. Tuna ft. Cozman – Fenix
5. Vesa Luma ft. Big Basta - Nuk do flejm

Best POP-FOLK
1. Alban Mehmeti - Ballë për ballë
2. Gena - Sa vuaj për ty
3. Mimoza Shkodra - Më doje ti
4. Sinan Hoxha - Gili gili
5. Teuta Selimi - E pa shpresë

POPULLORE
1. Bujar Qamili & Shkëlzen Jetishi - Dy bylbyla në një gem
2. Lori - Kalle mjeshtër
3. Poni - Xhan xhan
4. Ramadan Krasniqi - Me sabah
5. Sinan Vllasaliu - Sa shumë vite
6. Shyhrete Behluli - Gëzim e lotë

BEST SONG
1. Flori – Pa jetë (Flori Mumajesi)
2. Gena - Sa vuaj për ty (Edlir Begolli)
3. NRG Band - Pa ty s’o ka rrihet (Besnik Qaka)
4. Silva Gunbardhi ft. Mandi ft. Dafi - Të ka lali shpirt (Aflred Sula)
5. Tuna ft. Cozman – Fenix (Zzap & Chris)

BEST ALBUM
1. Labi – Le të kallet kjo dynja
2. Lori - Kalle mjeshtër
3. Lyrical Son – Zimasamshevy
4. Sinan Hoxha – Ani, ani
5. Vesa Luma – Pop cult

BEST VIDEO
1. Adrian ft. Floriani - Kjo zemër (ENTERMEDIA)
2. Blero ft. Maria - Një moment (ASHA)
3. Edona Llalloshi - T'i kam falë (EMF Creative)
4. Elvana Gjata ft 2po2 – Beso (MAX Production)
5. Genta Ismajli - Si ty nuk ka (URBAN Graphics)

Gjithcka është gati për mbrëmjen e 2 tetorit për spekatklin ‘Zhurma Show Awards 2013’.

Për të gjithë kureshtarët të cilët duan të dinë se cilët VIP kanë konfirmuar ardhjen e tyre në këtë event që do të mbahet në Prishtinë, portali ynë ka kontaktuar me drejtoreshën artistike të këtij eventi Edona Memini dhe ka zbuluar vetëm për ne disa nga këto emra.

Leonora Jakupi, Zajmina Vasjari, Gjyste Vulaj, Adrian Gaxha, Gena, Ermal Fejzullahu, Silva Gunbardhi, Bujar Qamili, Big Mama, e shumë të tjerë do të jenë ata të cilët do të nderojnë këtë event.

ZHSHA këti vit është në edicionin e nëntë të tij dhe përvec shumë cmimeve duke vlerësuar artistët këngëtarë për punën e tyre brenda një viti, do të sjellë edhe një super spektakël që do të ndiqet “live” nga tre televizione Zico TV, 1-st Channel dhe Alsat M, ndërsa për herë të parë do të jetë edhe në livestreem në Youtube mundësuar nga Arkiva Shqip.

Ne do te jemi aty për të kapur momentet më interesante, ndërsa prezatues të spektaklin do të jenë show-man-i kosovar Valon Maloku dhe bukuroshja Sasa Hoda, ndërsa në tapetin e kuq do të thumbohen dhe priten nga prezantuesit Maksi dhe Graniti dhe shoqëruar me dy vajza bukuroshe.
Zhurma Show 2013 (Tekste & Video)
Image 186946
Image 123048
  • Zhurma Show 2013
  • Viti: 2013
  • 02/10/2013 - 02/10/2013
  • Salla 1-Channel
  • Prezantuesit: Valon Maloku & Sasa Hoda
  • TV: Ziko Tv
  • Radio: Radio