Endri Prifti
Endri Prifti

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Korçe Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Nentor 1974
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi

Biografia

BIOGRAFIA: Endri Prifti është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore korçare. Në Dhjetor 1994, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Festivali i 33-të në RTSH me këngën "Fati Në Udhëkryq". Në Nëntor 2007, Ciljeta merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Kur Kendoj Serenate", në bashkëpunim me Stefi Prifti & Endri Prifti. Në Dhjetor 2008, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Festivali i 47-të në RTSH me këngën "Ti Bere Faj". Në Dhjetor 2009, Stefi Prifti & Endri Prifti marrin pjesë në Festivali i 48...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 1