A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 30-të në RTSH

Prezantuesit: Leon Menkshi, Ema Andrea & Rudina Magjistari
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana

Festivali i 30-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Tiranë në fundin e dhjetorit të vitit 1991.

Cmimi i pare:
"Jon", muzika Ardit Gjebrea, teksti Zhuliana Jorganxhi, Xhuzepe Milone, kenduar nga Ardit Gjebrea.

Cmimi i dyte:
"Miresi", muzika Shpetim Saraçi, teksti Zhuliana Jorganxhi, kenduar nga Mira Konçi.

Cmimi i trete:
"Kembanat e shpreses", muzika Kujtim Laro, teksti Zhuliana Jorganxhi, kenduar nga Nevruz Yzeiri.

U dha edhe nje çmim i pare per komplekset. Kenges "Enderroj" kenduar nga kompleksi Ritfolk


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019