A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
21/10/2011 - 10/02/2012
Studiot E Top Channel, Tiranë
Attendees: Ledion Liço
Top Channel / Top Albania Radio

Sezoni i parë i The Voice of Albania startoi më 21 tetor të vitit 2011 dhe mbaroi më 10 shkurt të vitit 2012. Në këtë eveniment morën pjesë talente të ndryshme të pazbuluara. Trajnerët apo juria e sezonit të parë përbëhej nga: Sidrit Bejleri, Alma Bektashi, Miriam Cani dhe Elton Deda. Audicionet u mbanë në qendrat më të mëdha të Shqipërisë, duke përfshirë edhe kryeqytetin e Republikës së Kosovës, Prishtinën. Nga audicionet u nxjerrën talentet më të mirë, të cilët vazhduan garën në Tiranë. Spektakli u prezantua nga Ledion Liço. Për më tepër, formati i këtij festivali ishte i ndryshëm nga kompeticion tjera që kemi parë deri më tani, meqë ky kompeticion përmban Audicionet e fshehura, Betejat dhe Netët Live.


Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  6
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019