TEKSTESHQIP
Voice Kids Albania 2
Të njëjtat emocione drithëruese, e njëjta skenë madhështore, pret këtë herë hapat e më të vegjëlve. ‘The Voice of Albania’, formati më i suksesshëm i talenteve vjen këtë sezon në Top Channel i përshtatur për moshat 6 deri në 14 vjeç.

‘The Voice Kids’, shfaqja ku fëmijët emocionojnë të rriturit, ku pasioni i tyre për muzikën është më i madh se vetë mosha e tyre. Ata janë guximtarët e vegjël që sjellin në skenë bashkë me zërat e ëmbël dhe frikën, pasigurinë, çiltërsinë dhe ëndrrat e fshehura në sirtarë shumëngjyrësh.

Trajnerët do të jenë aty, të gatshëm për t’i dëgjuar, këshilluar e përkrahur. Gjithmonë të vëmendshëm për t’i dëgjuar deri në notën e fundit. Kush do të fshihet pas një zëri të brishtë? Ata do të donin t’i shihnin, t’i bashkëngjisnin një imazh zërit që dëgjojnë. Por këto janë “Audicionet e Fshehura” e atyre, i mbetet vetëm t’i imagjinojnë deri kur shtypin butonin, duke i dhënë shpresë një ëndrre fëminore.

Nga ky çast, të gjithë ne i njohim konkurentët, i shohim garë pas gare, i dëgjojmë të këndojnë, të shfaqin më të mirën e tyre, të perfeksionohen pas çdo dalje… ose ta humbin mundësinë për t’i shkuar shfaqjes deri në fund.

Publiku i do ata të gjithë… ndonjërin edhe më shumë, e prandaj kërkon të dijë, do t’i njohë, të mësojë më shumë kush janë ata e pse zgjodhën të jenë në këtë garë.

Publiku do të dëgjojë si këndojnë ata, e si do t’i vlerësojë trajneri… do të ndjekë hap pas hapi këtë proçes seleksionimi e maturimi, do të emocionohet, të gëzojë e të përlotet me tinguj që përcjellin zërat e rinj. Prandaj ndjek çdo dalje në ekran, lexon ç’ka mediat thonë, vlerëson për mirë a keq secilin prej tyre dhe zgjedh atë që pëlqen më shumë, e mbështet dhe emocionohet bashkë me të e në fund… voton për të, sepse ai e meriton të jetë i pari.

Është spektakli i zërit, atij më të mirit! Është shfaqja e të gjithëve që nga ekrani duan emocione të bukura, garë të vërtetë, fitues brilantë!

Lista e plotë e pjesëmarrësve në këtë talent show është kjo:

Miriam Cani:
Denis Bonjaku
Ana Kodra
Danjela Toçi
Stina Shala
Adolf Lleshaj
Arseldi Muça
Martina Serreqi
Hana Orllati
Desila Myftaraj
Gabriel Zaka
Erika Amankwah
Alisia Bajrami
Sibora Teqja
Jasmina Dervishi
Aulona Morina
Klaudia Thartori
Erma Mici
Anja Myrtaj

Aleksandër & Renis Gjoka:
Frensi Revania
Sindi Goma
Patris Kacurri
Sara Bajraktari
Vivian Biagioni
Enxhi Kulla
Ëmbla Elezi
Blerta Curri
Kejsi Tare
Mei Dallashi
Luisida Male
Sajana Kodheli
Petrina
Shpëtim Terolli
Tea Memeti
Sidorela Hasa
Kleansa Susaj
Anjeza Gashi

Eneda Tarifa:
Rita Daklani
Klea Cutra
Denis Prendi
Mejba Kadija
Eixhner Qose
Speranza Bregasi
Alisa Papa
Zhaklina Veizaj
Nisea Panxhi
Megi Toma
Uendi Goga
Kristel Qarri
Jasmina Hako
Ajla Rroji
Alina Jani
Natalia Tigani
Molos Mucolli
Xhemi Leka
Voice Kids Albania 2 (2018)
  • Voice Kids Albania 2
  • Viti: 2018
  • 19/01/2018 - 27/04/2018
  • Studiot E Top Channel, Tiranë
  • Prezantuesit: Ledion Liço
  • TV: Top Channel
  • Radio: Top Albania Radio